Mateusz Danielak został zwycięzcą pokazowego turnieju Benàtky Masters w Czechach. Danielak jest pierwszym Polakiem, który wpisał się na listę zwycięzców turnieju. W tym roku pokonał Ukraińca i Czecha.

Ten prestiżowy turniej organizowany jest od 7 lat w okresie świąteczno-noworocznym przez prezesa Czeskiego Związku Badmintona, wcześniej znakomitego badmintonistę, Petra Martineca, który zaprasza co roku kilku europejskich (i nie tylko) badmintonistów do rywalizacji o cenne trofeum – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym klubu, który reprezentuje na co dzień Mateusz Danielak, Ruchu Piotrków Trybunalski.

W tym roku o zwycięstwo w Benàtky Masters walczyło trzech zawodników: zgodnie z tradycją, aktualny mistrz Czech, Jiří Král, druga rakieta Ukrainy, Vyacheslav Yakovlev (obaj, już w lutym 2024 roku, zagrają w Łodzi, reprezentując swoje kraje na Drużynowych Mistrzostwach Europy) oraz nasz reprezentant Polski, Mateusz Danielak.

W pierwszym spotkaniu, po bardzo dobrej grze, Danielak pokonał Krála 21:19, 21:14 i wobec zwycięstwa tego ostatniego w meczu z Yakovlevem (2:0) piotrkowianinowi wystarczał jeden wygrany set z reprezentantem Ukrainy, aby zgarnąć główne trofeum. Tak też się stało. Danielak wygrał go 22:20 i potem, mimo pewnego rozprężenia (drugi set padł łupem rywala 21:18), zwyciężył w trzecim secie ze świetnie dysponowanym Yakovlevem, 21:15.

Mateusz Danielak

Tym samym nasz zawodnik dołączył do zacnego grona zwycięzców Benàtky Masters, które w tej chwili wygląda tak: Christian Lind Thomsen (Dania, 2017), Adam Mendrek (Czechy, 2018), Luka Wraber (Austria, 2019), Ondřej Král (Czechy, 2020), Mads Christophersen (Dania, 2021), Jan Louda (Czechy, 2022), Mateusz Danielak (Polska, 2023) – czytamy w relacji na profilu Ruchu.