Osiem medali zdobyli na turnieju Bulgarian International 2023 nasi reprezentanci: cztery złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Totalna dominacja biało-czerwonych!

Bułgarski turniej zakończył się dla Polaków ogromnym sukcesem! Biało czerwoni totalnie zdominowali zorganizowany w Sofii turniej Bulgarian International 2023. Zagrali w czterech finałach i wszystkie wygrali! Do tego dorobku dołożyli jeden srebrny i trzy brązowe medale!

 

W finale gry mieszanej oglądaliśmy bratobójczy pojedynek. Robert Cybulski i Kornelia Marczak zmierzyli się z Jakubem Melaniukiem i Julią Pławecką. Złoty medal w trzysetowym, trwającym 44 minuty meczu wywalczyli Cybulski i Marczak. Dla Melaniuka i Pławeckiej srebro to również bardzo dobry wynik i dobry prognostyk na przyszłość.

Finał gra mieszanej:
Robert Cybulski / Kornelia Marczak – Jakub Melaniuk / Julia Pławecka 2-1 (21-19, 19-21, 21-12)

Finał gry pojedynczej mężczyzn padł łupem Mikołaja Szymanowskiego, który wygrał z Yohanem Barbierim (FRA) 2-0. Polak wziął odwet na francuzie, który w półfinale wygrał z innym Polakiem Dominikiem Kwintą.

Finał Gry pojedynczej mężczyzn:
Mikołaj Szymanowski – Yohan Barbieri (FRA) 2-0 (21-8, 21-16)

Anne Fuglsang i Laura Thomsen (DEN) nie zdołały pokonać Pauliny Hankiewicz i Kornelii Marczak w finale gry podwójnej kobiet. Polki wygrały 2-1 w trwającym prawie godzinę meczu i wracają ze złotem.

Finał gra podwójnej kobiet:
Paulina Hankiewicz / Kornelia Marczak – Anne Fuglsang / Laura Thomsen (DEN) 2-1 (18-21, 25-23, 21-19)

Złoty medal w grze podwójnej Roberta Cybulskiego i Szymona Ślepeckiego to dość gładkie zwycięstwo z Włochami Matteo Massettim i Davidem Saluttem. Włosi ulegli Polakom 2-0,

Finał gry podwójnej mężczyzn:
Matteo Massetti / David Salutt (ITA) – Robert Cybulski / Szymon Ślepecki 0-2 (12-21, 11-21)

Cztery złota to za mało…

Do czterech złotych i jednego srebrnego medalu dwa brązowe w grze pojedynczej mężczyzn dorzucili Dominik Kwinta i Mateusz Danielak oraz jeden brązowy w grze podwójnej mężczyzn Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki.

Półfinały gry pojedynczej mężczyzn:
Dominik Kwinta – Yohan Barbieri (FRA) 1-2 (14-21, 21-7, 14-21) Mikołaj Szymanowski – Mateusz Danielak 2-0 (21-10, 21,19)

Półfinał gry podwójnej mężczyzn:
Robert Cybulski / Szymon Ślepecki – Jakub Melaniuk / Wiktor Trecki 2-0 (21-13, 22-20)

© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj