Sven Serre

Podczas zakończonych w miniony weekend Drużynowych Mistrzostw Europy przysłuchiwaliśmy się rozmowom w turniejowym studio. Marcin Cisowski zapraszał do nich wielu znakomitych gości.

Jednym z nich był szef Europejskiej Konfederacji Badmintona Sven Serre, który w samych superlatywach odniósł się do poziomu organizacyjnego turnieju w Łodzi.

– Impreza w Łodzi jest zorganizowana na najwyższym poziomie. Właśnie takiego standardu oczekujemy od organizatorów – mówił Sven Serre.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ

Sven Serre pełni funkcję prezydenta Europejskiej Konfederacji Badmintona – Badminton Europe od ubiegłego roku. Został powołany na tę funkcję podczas kongresu w Baku w Azerbejdżanie w 2023 roku. Wcześniej był członkiem zarządu Badminton Europe, pozostaje członkiem Rady Badminton World Federation, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Eventów. Od wielu lat jest badmintonowym sędzią oraz członkiem zarządu Belgijskiej Federacji Badmintona.

Poza sportem Sven Serre jest czynnym wojskowym w randze pułkownika. W latach 2018-2021 był członkiem zespołu ds. zarządzania i wsparcia politycznego belgijskiej armii. Do 2023 roku był pułkownikiem w G6 Landcomponent (Komponentu Lądowego), który jest kluczową lądową gałęzią Belgijskich Sił Zbrojnych. Obecnie Sven Serre jest ulokowany na wysokim stanowisku w Dowództwie Armii Belgijskiej. Jest również skarbnikiem Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego.

fot. Paula Duda

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj