fot. Marcin Ociepa

W sobotę pierwszego dnia lipca poznaliśmy zwycięzców Igrzysk Europejskich w Badmintonie w dwóch kategoriach!

O godz. 18.00 na Arenie Jaskółka w Tarnowie rozpoczął się pierwszy mecz o złoty medal Igrzysk Europejskich 2023. W finale gry podwójnej kobiet zagrały faworytki reprezentujące Bułgarię siostry Gabriela STOEVA / Stefani STOEVA z reprezentantkami Holandii Debora JILLE / Cheryl SEINEN. Mecz rozstrzygnął się dość szybko, bo trwał 38 min.

fot. Marcin Ociepa / Facebook Badminton Europe

W pierwszym secie siostry STOEVA dość łatwo poradziły sobie z Holenderkami wygrywając go 21-7. W drugim secie Holenderki próbowały doprowadzić do trzeciego seta ale Gabriela i Stefani były poza zasięgiem. Bułgarki wygrały 21-17 i to one cieszą się ze zdobycia złotego medalu!

Gabriela STOEVA / Stefani STOEVA (BUL) – Debora JILLE / Cheryl SEINEN (NED) 21-7, 21-17

Drugi finałowy mecz dzisiejszego wieczoru to gra podwójna mężczyzn. O najwyższy stopień podium Igrzysk Europejskich grali reprezentanci Danii Anders Skaarup RASMUSSEN / Kim ASTRUP i Brytyjczycy Ben LANE / Sean VENDY. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku trzeba było trzech setów, a panowie spędzili na korcie aż 74 min! Pierwszy set to wygrana RASMUSSENA i ASTRUPA 21-15. W drugim secie LANE / VENDY wzięli się mocno do roboty i odrobili straty, wygrywając 21-19. Do wyłonienia złotego medalisty Igrzysk Europejskich potrzeba więc było trzeciego seta, w którym Brytyjczycy zobaczyli po żółtej kartce. Z Duńsko – Brytyjskiego starcia górą wyszli Duńczycy, którzy wygrali trzeciego, niezwykle zaciętego seta 21-19 i to na ich szyjach zawisną złote medale!

fot. Marcin Ociepa / Facebook Badminton Europe

Anders Skaarup RASMUSSEN / Kim ASTRUP (DEN) Ben LANE / Sean VENDY (GBR) 21-15, 19-21, 21-19

 

fot. Marcin Ociepa
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

— REKLAMA —

PIKNIK RODZINNY Z BADMINTONEM

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj