Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski

Polska para mieszana Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska rozpoczęli turniej od pojedynku z Bułgarami. Po pierwszym przegranym secie Polacy podnieśli się i pokonali rywali w kolejnych dwóch odsłonach pojedynku.

Pierwszy set pojedynku był niezwykle wyrównany i zacięty. Szczególnie w końcówce, gdy trwała walka o każdy punkt na przewagi. Polacy prowadzili, ale oddali inicjatywę bułgarskiej parze i w efekcie to przeciwnicy wyszli zwycięsko z pierwszego starcia tego pojedynku. Wynik 27:25 dla bułgarskiego miksta zwiastował ciężką przeprawę w drugiej odsłonie meczu.

ZOBACZPlan gier Polaków

W kolejnym secie to Polacy przejęli inicjatywę i bez większych kłopotów pokonali rywali. Drugi set wygrany przez Pawła Śmiłowskiego i Magdalenę Świerczyńską 21:12 dał polskiej parze wiatr w skrzydła i w kolejnej odsłonie to właśnie oni nadawali ton grze. Przy stanie 15:10 było wiadomo, że tanio skóry nie oddadzą. Przy 19:11 było jasne, że ten pojedynek zakończą zwycięstwem. Przytomna i czujna gra polskiej pary w trzecim secie dała im w efekcie wygraną 21:14

ZOBACZ: Viktor Axelsen o Dominiku Kwincie

Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Iliyan Stoynov/ Hristomira Popovska 25:27, 21:12, 21:14