Aleksandra Dąbczyńska

W Suchedniowie odbyła się 19. edycja Pucharu Gór Świętokrzyskich, która była zarazem piątym Memoriałem Stefana Pawlukiewicza. Turniej podsumowała jedna z organizatorek zawodów Aleksandra Dąbczyńska.

Dzięki kadrze narodowej, która wystąpiła w Suchedniowie w szerokim składzie mieliśmy badmintonową ucztę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, trenerom, rodzicom, kibicom! – napisała na swoim profilu społecznościowym Aleksandra Dąbczyńska.

Tegoroczny puchar był rozgrywany w 4 kategoriach wiekowych i zgromadził na starcie 250 zawodników z 60 klubów. Przez 4 dni rozegrano 512 meczów.

Jako gospodarze tego prestiżowego turnieju wystawiliśmy 30 osobową reprezentację, która wywalczyła 12 medali. Turniej singlowy w elicie wygrała Wiktoria Dąbczyńska, w KT Młodzików Młodszych trzy złote medale wywalczył Jakub Chrząszcz: w singlu, w deblu z Piotr Sawicz i mikście z Gabrielą Turską. Srebrny medal w młodziku w grze deblowej zdobyła Oliwia Obara, a Jakub Dulemba brązowy medal. Kolejne brązy dorzucili: Joanna Fidos, Piotr Sawicz, Oskar Pawelec, Jakub Kabała, Angelika Gryz, Oliwia Pawelec i Wiktor Utczyk.

Dziękujemy gościom, którzy nas odwiedzili i przeprowadzali ceremonię dekoracji: Pani Minister Anna Krupka, Przewodniczący Rady Miasta Pan Krzysztof Adamiec, Burmistrz MiG Suchedniów Pan Cezary Błach, Zastępca Burmistrza MiG Suchedniów Pan Dariusz Miernik, Radny Powiatu skarżyskiego Pan Tadeusz Bałchanowski!
Dziękujemy sędziom za 3 dni bezkonfliktowej wytężonej pracy! Specjalne słowa podziękowania kieruję do prezesa sekcji badmintona MACIEJA TURSKIEGO, który wykonał ogromną pracę, by ten turniej odbył się na tak wysokim poziomie! Również specjalne podziękowania należą się Rodzicom ,którzy pomagali we wszystkim i pieką najlepsze ciasta w Polsce! – czytamy na profilu trener Dąbczyńskiej.