Mistrzozstwa Europy 2024 w Badmintonie

W Niemieckim Saarbrücken rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Europy. Polskę reprezentuje dziesięcioro zawodników. Większość naszych reprezentantów rozpocznie rywalizację w pierwszej rudzie.

Pierwsze mecze zaczną się w poniedziałek o 14:00. Turniej dla Biało-Czerwonych rozpocznie Mikołaj Szymanowski, który zagra w pierwszej rundzie z Holendrem Joranem Kweekelem.

Kolejnego dni do rywalizacji dołączą miksty i deble. Robert Cybulski i Kornelia Marczak na korcie nr 1 zmierzą się z Anglikami Marcusem Ellisem i Lauren Smith. Pojedynki rozpoczynają się o godz. 9:00, a mecz Polaków zaplanowany jest jako drugi. Szóste spotkanie w kolejności to mnecz polskich deblistek Anastasii Khomich i Darii Zimnol z Francuzkami Teą Margueritte i Flavie Vallet. Pojedynek Roberta Cybulskiego i Szymona Ślepeckiego z Anglikami Callumem Hemmingiem i Ethanem Van Leeuwenem zaplanowany jest jako dziewiąty w kolejności.

Czesi Vit Kulisek i Tomas Svejda to rywale Jakuba Melaniuka i Wiktora Treckiego. To starcie odbędzie się na korcie nr 2 jako szóste w kolejności. Deblistki Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak zmierzą się z Hiszpankami Paulą Lopez i Lucią Rodrigez.

Wiktoria Dąbczyńska zagra w drugiej rudzie ze zwyciężczynią meczu Heli Neiman (Izrael) – Leonice Huet (Francja) w środę o godz. 9:00.

Wszystkie mecze na żywo można oglądać na platformie streamingowej Badmintoneurope.tv

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Niemczech

1. Wiktoria Dąbczyńska – UKS Hubal Białystok
2. Kornelia Marczak – UKS Plesbad Pszczyna
3. Paulina Hankiewicz – ABRM Warszawa
4. Daria Zimnol – UKS Plesbad Pszczyna
5. Anastasyia Khomich – SKB Suwałki
6. Mikołaj Szymanowski – SKB Suwałki
7. Robert Cybulski – SKB Suwałki
8. Szymon Ślepecki – ABRM Warszawa
9. Jakub Melaniuk – UKS Unia Bieruń
10. Wiktor Trecki – ABRM Warszawa

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj