PZBad kreuje europejskie rozgrywki

Podczas drużynowych mistrzostw Europy w Łodzi odbyła się konferencja prasowa z udziałem szefów badmintonowych centrali z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, na której ogłoszono rozpoczęcie współpracy międzynarodowej pomiędzy tymi krajami. Celem jest zacieśnienie stosunków w kwestiach szkoleniowych i doprowadzenie do startu rozgrywek ligowych badmintona.

Do Łodzi, na zaproszenie Polskiego Związku Badmintona przyjechali przedstawiciele związków badmintona z Czech, Słowacji i Węgier. W spotkaniu brała udział również prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która później odbyła krótką rekreacyjna grę na korcie treningowym mistrzostw Europy. Obok Svena Serre szefa Badminton Europe, porozumienie podpisali Petr Martinec, prezydent Czeskiej Federacji Badmintona, Zuzana Rajdugová, sekretarz generalna Słowackiej Federacji Badmintona, Peter Kapitany, prezes Węgierskiej Federacji Badmintona oraz gospodarz Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

Sven Serre Hanna Zdanowska Marek Krajewski

Podczas spotkania podpisano umowę o współpracy między federacjami Polski, Czech, Słowacji i Węgier, na mocy której powstaną nowe europejskie rozgrywki między tymi federacjami. Rozwiną się również wzajemne kontakty dzięki wymianie i szkoleniu zawodników oraz sędziów. Sygnatariusze liczą na projekty europejskie, jak na przykład Erasmus+. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się również, że Polski Związek Badmintona oraz sąsiednie federacje chciałyby odtworzyć rozgrywki w ramach reaktywacji europejskiej ligi badmintona i starać się o uznanie tych turniejów w kwalifikacjach europejskich, a następnie światowych.

Marek Krajewski Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska

Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna rozgrywane były klubowe Mistrzostwa Europy, które zostały „skasowane” przez Badminton Europe. W ostatniej edycji tych mistrzostw zwyciężył Hubal Białystok, a SKB Litpol-Malow Suwałki zajął trzecie miejsce. Gospodarzem w 2018 i 2022 roku był Białystok.

fot. Paula Duda

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj