LOTTO Ekstraliga
fot. Marcin Maksymiuk

Badmintoniści UKS Unii Bieruń pokonali AZS AGH Kraków w spotkaniu otwierającym 3. kolejkę LOTTO Ekstraligi. Ekipa ze Śląska zainkasowała trzy punkty i objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Spotkanie w Bieruniu rozpoczęło rozgrywki trzeciej serii LOTTO Ekstraligi Badmintona. Unia, która bardzo udanie zakończyła udział w ubiegłotygodniowym Pucharze Polski plasując się na drugiej pozycji w turnieju kobiet ochoczo ruszyła do walki w pierwszych pojedynkach. O ile debel Anna Czuchra / Joanna Podedworny bez większych problemów pokonał parę Dominika Guzik-Płuchowska / Aleksandra Kurkiewicz, o tym w drugiej grze deblowej mężczyzn górą byli krakowscy akademicy. Marcin Kalitka i Oleksandr Shmundiak pokonali w zaciętym boju parę gospodarzy Piotr Liszka/Jakub Melaniuk.

Dwie kolejne gry, pojedyncze, były już pod dyktando gospodarzy. Szymon Stokfisz bez większych kłopotów pokonał młodziutkiego Macieja Słanię, a indywidualna mistrzyni Polski w składzie Unii Bieruń – Joanna Podedworny wygrała z Czeszką Tallulah Sharleen Van Coppenolle zdobywając trzeci punkt dla śląskiej drużyny.

LOTTO Ekstraliga

Decydujący o losach spotkania był pojedynek singlowy pomiędzy efektownie grającym ostatnio Maksymilianem Danielakiem, a Ukraińcem Oleksandrem Shmundiakiem. O zwycięstwie AZS AGH w tym pojedynku zdecydował trzeci set, a punkt zdobyty przez ukraińskiego zawodnika przedłużył szansę i nadzieję na dobry wynik akademików.

Niestety dla AZS AGH, w lepszej dyspozycji w tym spotkaniu byli zawodnicy Unii, którzy najpierw zdobyli kolejne oczko dla gospodarzy, za sprawą Kingi Stokfisz w grze pojedynczej, a później Jakuba Melaniuka i Anny Czuchry w mikście. Trzy punkty zostały w Bieruniu, a Unia, przynajmniej na jeden dzień, została liderem rozgrywek.

LOTTO Ekstraliga

Unia Bieruń – AZS AGH Kraków 5:2
Anna Czuchra/Joanna Podedworny – Dominika Guzik-Płuchowska/Aleksandra Kurkiewicz 15:5, 15:12
Piotr Liszka/Jakub Melaniuk – Marcin Kalitka/Oleksandr Shmundiak 12:15, 14:15
Szymon Stokfisz – Maciej Słania 15:7, 15:10
Joanna Podedworny – Tallulah Sharleen Van Coppenolle 15:13, 15:12
Maksymilian Danielak – Oleksandr Shmundiak 15:5, 9:15, 11:15
Kinga Stokfisz – Dominika Guzik-Płuchowska 15:12, 15:7
Jakub Melaniuk/Anna Czuchra – Marcin Kalitka/Tallulah Sharleen Van Coppenolle 15:6, 15:14

Tabela ligowa po spotkaniu Unii Bieruń z AZS AGH Kraków:

LOTTO Ekstraliga

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj