Z turneju BABOLAT German U17 Open 2023 młodzi Polscy badmintoniści wracają z czterema medalami!

Od samego początku turnieju kadra U17 prezentowała się bardzo dobrze. Drugiego dnia poza oddaniem meczu walkowerem przez Wojciecha Budnego wszyscy wygrali swoje pojedynki. Nasi młodzi reprezentanci trzeciego dnia wygrywali kolejne mecze i pięli się w drabince turniejowej aż do niedzielnych półfinałów i finałów.

W grze mieszanej Mikołaj Morawski / Hanna Niczyporuk wygrali wszystkie swoje mecze! Aby wywalczyć złoty medal musieli w finale stoczyć zacięty trzysetowy pojedynek z Duńskim mikstem w składzie Aske Rømer Roslyng / Hannah Riis Treloggene. Mikołaj i Hanna wygrali więc 2:1 (21-23, 21-7, 17-21) i mogą się cieszyć z złotego medalu na BABOLAT German U17 Open.

W grze podwójnej mężczyzn rozstawieni z nr. 1 Mikołaj Morawski i Krzysztof Podkowiński także nie przegrali żadnego meczu. W finale pokonali rozstawionych z nr. 2 Czechów Marka Čepela i Adama Srneca 2:0 (21-17, 21-15) i na ich szyjach zawisł złoty medal!

W półfinale gry pojedynczej mężczyzn Duńczyk Aske Rømer Roslyng okazał się za mocy dla Bartosza Punko. Bartosz przegrał 2:1 (21-16, 15-21, 22-20) i zdobył brązowy medal.

Duński pogromca Bartosza spotkał się w finale z innym naszym rodakiem Sebastianem Pinkowiczem. Sebastian w finale singla postawił poprzeczkę bardzo wysoko i pewnie wygrał z Roslyngiem 2:0 (21-8, 21-9). Sebastian wygrał złoto a dodatkowym smaczkiem może być to, że rewanż za porażkę kolegi – udany!

Trzy złote medale i jeden brązowy młodych zawodników z kadry U17 to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Serdecznie gratulujemy i już trzymamy kciuki za kolejne turnieje!

© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj