Prezydent Europejskiej Federacji Badmintona Sven Serre / fot. Facebook Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi

21 i 22 kwietnia w Baku odbył się Kongres BEC 2023. Wybrano nowego prezydenta Badminton Europe Confederation, dwóch nowych dyrektorów i nowego wiceprezesa BWF na Europę.

Drugiego dnia Kongresu BEC 2023, który odbył się w Baku w Azerbejdżanie, delegaci 43 krajów europejskich wybrali Svena Serré z Belgii na nowego prezydenta Badminton Europe.

Sven Serré otrzymał 32 z 43 głosów i będzie nowym prezesem BEC na lata 2023 – 2027. Zastępuje João Matosa, który pełnił obowiązki prezesa od czasu rezygnacji Petera Tarcali z powodów osobistych w sierpniu 2022 r.

Sekretarz Generalny Badminton Europe, Brian Agerbak, pogratulował Svenowi Serré zwycięstwa:
„Sven ma duże doświadczenie w różnych dziedzinach badmintona. Jest dość wizjonerski i przedstawił kilka interesujących planów na przyszłość oraz pomysłów na to, jak możemy się ulepszyć”, stwierdził Agerbak i dodał: „Myślę, że wejdzie i nada strukturę wielu rzeczom, które robimy. Doda kilka nowych pomysłów, co zawsze jest korzystne”.
Prezydent Europejskiej Federacji Badmintona Sven Serre / fot. Azerbaijan Badminton Federation

Dwaj nowi dyrektorzy w zarządzie BEC

Spośród pięciu osób ubiegających się o dwa wolne stanowiska w Radzie Dyrektorów BEC, delegaci wybrali Viktorię Tsvetanova z Bułgarii i Petera Emptage’a z Anglii.
Jestem oczywiście bardzo szczęśliwa, ale przede wszystkim czuję się zaszczycona i uprzywilejowana, że otrzymałam tak duże zaufanie od stowarzyszeń członkowskich. Teraz nie mogę się doczekać, aby to przede wszystkim zrealizować” – powiedziała Tsvetanova, która otrzymała 38 z 43 głosów w pierwszej turze.
Peter Emptage (Anglia), Nir Sadeh (Izrael) i Klavs Andreassen (Dania) stoczyli zaciętą walkę o drugie stanowisko dyrektorskie. Po trzech turach głosowania Peter Emptage został wybrany na członka Rady Dyrektorów na nadchodzącą czteroletnią kadencję.

Nowy wiceprezes BWF na Europę

Richard Vaughan z Walii został nowym wiceprezesem BWF na Europę. Otrzymał 31 z 43 głosów. Vaughan, który jest członkiem zarządu BEC od 2015 roku, jest zadowolony z wyniku i nie może się doczekać reprezentowania interesów Europy w świecie badmintona.
fot. Azerbaijan Badminton Federation, Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi
© ℗ Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj