Julia Wójcik

Całą badmintonową Polskę obiegła dziś informacji o śmierci młodej, utalentowanej zawodniczki kadry narodowej Julii Wójcik, która od roku zmagała się z nowotworem. Niestety we czwartek 21 marca Julia odeszła od nas. Miała zaledwie 17 lat…

Julia swój ostatni mecz rozpoczęła w Tarnowie podczas turnieju ORLEN POLISH OPEN. Ze względu na opuchniętą rękę jej trener, w trakcie przerwy, poddał pojedynek. Niedługo później postawiono diagnozę, która okazała się najgorszą z możliwych. Julia wraz z rodzicami rozpoczęła heroiczną walkę o zdrowie i życie oraz walkę z nowotworem.

Niemal cały rok z krótkimi przerwami spędziła w szpitalu. Zawodniczka miała pojechać za granicę na dalsze leczenie, jednak w środę nastąpiło załamanie, wdało się zakażenie całego organizmu, a Julia osłabiona przez kolejny cykl chemioterapii nie poradziła sobie z sepsą.

Od ubiegłorocznego ORLEN Polish Open minął rok. W Warszawie rozpoczął się kolejny turniej Polish Open, podczas którego uczestnicy oddadzą cześć młodziutkiej zawodniczce.

Julio, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Do zobaczenia na niebiańskim korcie…

Redakcja Polskiego Badmintona łączy się w bólu z Najbliższymi Julii Wójcik.
Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Julia Wójcik
fot. Marcin Ociepa
Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj