Na Paraigrzyskach Europejskich odbywających się w dniach 15-20 sierpnia w Rotterdamie Polacy zdobyli sześć medali. Po dwa Bartłomiej Mróz i Oliwia Szmigiel i Daria Bujnicka.

Oliwia Szmigiel zdobyła złoty medal w grze pojedynczej kobiet kategorii SH 6. Oliwia w finale wygrała z trzykrotną mistrzynię świata i czterokrotną mistrzynią Europy, Angielką Rachel Choong 2-1 (11:21 21:15 21:18). Medal srebrny zdobyła w mikście grając w parze z Krystenem Coombsem (Anglia). W finale lepsza była para Angielska Jack Shephard i Rachel Choong, która wygrała 0:2 (6-21, 12-21). Finał gry pojedynczej kobiet kat. SH 6: Oliwia Szmigiel – Rachel Choong (Anglia) 2:1 (11-21, 21-15, 21-18) Finał gry mieszanej kat. SH 6: Oliwia Szmigiel / Krysten Coombs (Anglia) – Jack Shephard / Rachel Choong (Anglia) 0:2 (6-21, 12-21) Bartłomiej Mróz pierwszy srebrny medal zdobył w singlu męskim kategorii SU 5. W finale przegrał z Francuzem Merilem Loquette 0:2 (11-21, 13-21). Drugi medal tego samego koloru zdobył grając w parze z Walijczykiem Davidem Jackiem Wilsonem w finale gry podwójnej mężczyzn. Polsko-Walijski duet przegrał z francuzami Merilem Loquette i Lucasem Mazurem 0:2 (17-21, 15-21). Finał gry pojedynczej mężczyzn kat. SU 5: Bartłomiej Mróz – Meril Loquette (Francja) 0:2 (11-21, 13-21) Finał gry podwójnej mężczyzn kat. SU 5: Bartłomiej Mróz / David Jack Wilson (Wlk. Brytania) – Meril Loquette / Lucas Mazur (Wlk. Brytania) 0:2 (17-21, 15-21)

Brązowy medal zdobyła w grze mieszanej Daria Bujnicka grająca w parze ze Szkotem Andrew Daviesem. Niestety w półfinale przegrali z parą Angielską Jack Shephard i Rachel Choong 0:2 (21-7, 21-10). W półfinale mieliśmy biało-czerwony pojedynek, bo Bujnicka grała ze Szmigiel. Mecz wygrała Szmigiel 2:0 (21-6, 21-12) więc Daria zdobyła drugi brązowy medal.

Półfinał gry pojedynczej kobiet kat. SH 6: Daria Bujnicka – Oliwia Szmigiel 0:2 (21-6, 21-12)

Półfinał gry mieszanej kat. SH 6: Daria Bujnicka / Andrew Davies (Anglia) – Jack Shephard / Rachel Choong (Anglia) 0:2 (21-7, 21-10) Serdecznie gratulujemy Polskim zawodnikom świetnego występu w Rotterdamie!