IMP JiM 2023

W zakończonych w miniony weekend w białostockiej hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców obserwowaliśmy ponad 100 pojedynków w pięciu konkurencjach. Dla wielu zawodników występujących w tych zawodach turniej był generalną próbą przed mistrzostwami Polski Elity, które 16 czerwca rozpoczną się w podwarszawskim Józefosławiu. Pula nagród w tym turnieju sięgnęła 100 tysięcy złotych!

Mistrzostwa Juniorów i Młodzieżowców, które były już 35 turniejem rangi mistrzowskiej rozegranym przez białostockich organizatorów, zgromadziły na starcie najlepszych polskich badmintonistów młodego pokolenia.
– Po raz kolejny gościliśmy najzdolniejszych młodych badmintonistów w Białymstoku. Rywalizacja stała na wysokim poziomie i była niezwykle wyrównana, co bardzo cieszy – mówił po turnieju Paweł Lenkiewicz, dyrektor zawodów i główny organizator mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. – Można powiedzieć, że w tym roku Białystok jest stolicą młodzieżowego badmintona. Przed tygodniem organizowaliśmy Yonex Polish Open U-17 oraz Międzynarodowy Festiwal Badmintona dla najmłodszych, a jesienią Polish International U-19 i być może Enea Polish Open w tej samej kategorii wiekowej. Bardzo się cieszę, bo to dowodzi tylko, że Białystok jest ważnym i cenionym ośrodkiem na badmintonowej mapie Polski – powiedział Lenkiewicz.

W rywalizacji juniorów dwa tytuły przypadły białostockim badmintonistom. W grze mieszanej i podwójnej mężczyzn zwyciężyli Arkadiusz Dydyński i Julia Stankiewicz oraz Maksymilian Danielak i Dawid Perkowski z białostockiego OSSM-SMS. Ich pojedynki były niezwykle emocjonujące.
W grze podwójnej kobiet wśród juniorek zwyciężyły Anna Czuchra i Joanna Podedworny z Unii Bieruń, które w finale pokonały białostocki debel Julię Stankiewicz i Julię Piwowar. Z kolei w grach pojedynczych tryumfowali faworyci Dominik Kwinta (Spartakus Niepołomice) i Joanna Podedworny (Unia Bieruń), która pokonała debiutującą na tym poziomie mistrzostw Oliwię Niedźwiedzką z SKB Suwałki.

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców

W turnieju młodzieżowców tegoroczne tytuły zdobyli Szymon Stokfisz (AZS AWF Katowice) w grze pojedynczej mężczyzn, Anastazja Chomicz (SKB Suwałki) w grze pojedynczej kobiet, Anastazja Chomicz i Uliana Wolska (obie SKB Suwałki) w grze podwójnej kobiet, Maciej Matusz (ABRM Warszawa) i Jakub Melaniuk (Unia Bieruń) w grze podwójnej mężczyzn oraz Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa) i Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle) w grze mieszanej.

ZOBACZ GALERIĘ FOTOGRAFII

– Tegoroczny sezon jest już piętnastym z rzędu, kiedy gościmy badmintonowe imprezy w Białymstoku. Chciałbym serdecznie podziękować prezydentowi miasta i marszałkowi województwa za wsparcie naszych działań i zaprosić wszystkich na kolejne imprezy w najszybszej dyscyplinie świata. W przyszłym roku najpewniej znów będziemy organizatorami Klubowych Mistrzostw Europy, które rok temu wygrał Hubal Białystok – powiedział Paweł Lenkiewicz.

Link do szczegółowych wyników mistrzostw

Zapis wszystkich pojedynków w livestreamingu

Partnerzy Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców:
Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Enea S.A., Yonex Polska

Organizatorzy i współorganizatorzy turnieju:
Podlaski Okręgowy Związek Badmintona, Polski Związek Badmintona, Białostocka Szkoła Badmintona, Sportlen.

fot. Rafał Oleksiewicz
©  Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj