Polscy młodzi badmintoniści odnieśli niebywały sukces w turnieju YONEX France U17 Open 2023 we francuskim Aire sur la Lys. Polacy zdobyli aż dziewięć medali, wygrywając jedną kategorię, w jednej zdobywając srebrny medal i siedem brązowych.

W miniony weekend grupa młodych polskich zawodników rywalizowała w turnieju France U17 Open. Para Krzysztof Podkowiński/Maja Janko zwyciężyła w rywalizacji gier mieszanych, pokonując w finale gospodarzy. Sebastian Pinkowicz uległ w finale Francuzowi w turnieju gry pojedynczej, a Maja Janko wywalczyła brąz w singlu kobiet.

Brązowe medale w Aire sur la Lys zdobyły również pary Sebastian Pinkowicz/Paweł Kiszczyk, Mikołaj Morawski/Krzysztof Podkowiński, Alicja Syrek/Kaja Ziółkowska, Wojciech Budny/Olga Szwarnowiecka oraz Mikołaj Morawski/Kaja Ziółkowska.

Był to kolejny turniej przygotowawczy do sierpniowych mistrzostw Europy U17.