Już za niespełna trzy tygodnie odbędzie się druga edycja Pucharu Polski w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn. W wydarzeniu zobaczymy najlepszych polskich badmintonistów na co dzień występujących w Lotto Ekstralidze Badmintona.

Puchar Polski, zaplanowany na 19-21 grudnia, w tym sezonie zmienia swoją formułę. Zostanie rozegrany w formule znanej z takich prestiżowych turniejów, jak Puchar Uber oraz Puchar Thomasa – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. To nowość w kalendarzu polskich imprez badmintonowych. Nowością jest również pula nagród dla uczestników: 52 tys. złotych. Mamy nadzieję, że w hali Lavo. w Józefosławiu najlepszym polskim badmintonistom będzie kibicować cała sportowa Warszawa.

W turnieju głównym, który rozpocznie się 20 grudnia, weźmie udział osiem drużyn męskich i osiem żeńskich. Automatycznie do gry w nim awansuje sześć najwyżej sklasyfikowanych drużyn w rozgrywkach Lotto Ekstraligi w sezonie 2021/22. Pozostałe dwa miejsca zostaną obsadzone na podstawie kwalifikacji, które będą przeprowadzone systemem pucharowym.

Zapowiada się niezwykle ciekawa rywalizacja, która zostanie rozegrana w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO. w podwarszawskim Józefosławiu.

Partnerem głównym imprezy jest Miasto Stołeczne Warszawa. Partnerami wydarzenia są Lotto i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wstępny program wydarzenia:

19.12.2022 (poniedziałek)
godz. 9.00 – rozpoczęcie gier eliminacyjnych
godz. 15.00 – rozpoczęcie gier turnieju głównego

20.12.2022 (wtorek)
godz. 8:45 – uroczyste otwarcie
godz. 9.00 – rozpoczęcie gier — turniej główny

21.12.2022 (środa)
godz. 9.00 – cd. gier
godz. 19.00 – zakończenie gier, uroczysta dekoracja

Wstęp na imprezę jest wolny.

Google search engine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj